mikrotalia yağ tutucu bakterisi

Yağlı Kanallar ve Yağ Tutucular için Bakteri / Mikroorganizma Nedir?

Mikromat yağ tutucu bakterileri / mikroorganizmaları canlı bir kültürdür. Yağ tutucu bakterisi oksijen ve enzimin yardımıyla yağları parçalamaya başlarlar. Tüketilen yağlar yağ asitleri, gliserol ve alkole dönüşür. Bakteriler daha sonra bu yan ürünleri de tüketmeye başlayarak karbondioksit ve suya dönüştürürler. Böylelikle kötü koku sorununu kaynağında yok eder, yağlı kanalların, gider ve lavabo tıkanıklık sorununu engeller, yağların katılaşmasının önüne geçerler.


Yağ Tutucular İçin Bakteri Uygulaması

Günümüzde temizlik açısından çevre sağlığının ve doğanın korunmasını engelleyen önemli zararlı faktörlerden birisi atık yağlar ve yağ tutuculardır. Atık yağlar ev ortamlarından ziyade genellikle yoğun kullanım görülen fabrika, otel, catering şirketi ve alışveriş merkezi gibi noktalarda daha çok boru ve lavabo tıkanıklık sorunu ortaya çıkmaktadır. Bu noktada kontrolsüz bir şekilde yağlı kanallardan doğaya salınan atık yağlar; su kaynakları, toprak ve havanın kirlenmemesi gibi birçok zararı oluşturur. Bu gibi bir durumda işletmelerin bulunduğu çevrede doğal yaşam olumsuz etkilenirken, yağları parçalamak için yağ tutucu bakterisi uygulamaları yaptırmak kesin ve daha az maliyetli bir çözümdür.

Temel olarak bahsedilen işletme türlerinde bir yağ tutucu sistemi ve altyapı sistemi kurulmuş olmalıdır. Bu sistem kurallar gereği yönetmeliklere bağlı olarak belirlenmiştir. Ancak her gün neredeyse 24 saat boyunca aktif olan bu yağlı kanal sistemlerinde sıklıkla tıkanıklık ve koku gibi problemler ortaya çıkabilir. İşte bu noktada firmamız sahip olduğu uzmanlık sayesinde bu önemli çevre sorunu için çözümler geliştirmiştir. Bu kapsamda önemli enzim kullanımları ve yararlı bakteri türlerinin tercih edilmesi ile pozitif bir sonuç elde edilmesi mümkündür. 

Mikrotalia olarak sağladığımız hizmetlerin temelinde atık yağ çukurları, yağ kapanları ve foseptiklerde biriken yağların kanalizasyon yoluyla uzaklaştırılması yerine farklı çözümler uygulanması bulunmaktadır. Bu çözüm biyolojik ürünlerin tercih edilmesine dayanmaktadır. Yani biyolojik ürün olarak bahsedilen etmenler enzim katkısı ve faydalı bakteri uygulanmalıdır. Bu faktörlerin kullanılması sayesinde atık yağlar kanalizasyon üzerinden doğaya ulaşmadan ortadan kaldırılabilir. Genellikle bu hizmetin gerçekleştirilmesi için birçok işletme yerel yönetimler üzerinden vidanjör hizmetleri talep etmektedir.

Vidanjör Hizmetleri Nasıl Bir Fayda Sağlamaktadır?

Su idaresi gibi kurumlar tarafından sağlanan vidanjör hizmetleri özel bir çalışma sistemi gerektirir. Bu çalışma sistemi genellikle kanal ve kanalizasyon tıkanması gibi noktalarda atık çekme işlemi gerçekleştirir. Yoğun su basıncı kullanılması sayesinde tıkanıklığın açılması sağlanır. Bu çerçevede öncelikle vidanjör nasıl çalışır sorusunun cevaplanması önemlidir. Bir iş makinesi olarak görev gerçekleştiren bu araç üzerinde emiş sağlamak için santrifüj, pompa, kısa süreli atık depolama tankı ve emme borusu yer alır.

Çalışma mantığında tıkanıklık bulunan kanal içine emme borusu ulaştırılarak, sıvı ile temas sağlanır. Sonrasında santrifüj yöntemi ile pompanın emiş gücünden faydalanarak atık su geçici tanklara depolanır. Toplanan bu atık su şehir kanalizasyon hattına veya şehir dışındaki atık su boşaltım alanlarına ulaştırılır. 

Bahsedilen bu sistemin kullanılması ile geçici süreli çözüm elde edilebilir. Ancak bu çözüm özellikle vidanjör fiyatları açısından yüksek rakamlar oluşturmaktadır. Sık sık karşılaşılan tıkanma ve koku sorunlarında bu hizmetin alınması sonucunda yüksek maliyetlere katlanmak gerekir. Çözüm için vidanjör aracı kullanılması yerine alternatif bir yöntem tercih edilebilir. İşte bu alternatif yöntem için firmamız tarafından sağlanan yağ tutucu biyolojik ürünler tercih edilebilir. 

Mikrotalia Ürünlerinin ve Uygulamasının Avantajları

Sunduğumuz ürünler öncelikli olarak tamamen insan sağlığına zarar vermeyen doğa dostu bir üründür. Antalya bakteri firmaları arasında önemli tesislere hizmet veren firmamız yerli üretim yapmaktadır. Üstelik aracı kurumlardan araç yardımı ile elde edilen çözümler yerine çok daha uygun bir fiyat oluşturmaktadır. En önemli ayrıntılardan birisi ise kullanılan bu sistemin güvenli bir yapı oluşturmasıdır. Bu sayede rutin olarak sıkıntılar ile karşılaşmak yerine yağ tutucu temizlik işlemleri düzenli ve pratik bir şekilde gerçekleştirilebilir. 

Firmamızın sunduğu bu hizmet kapsamında çevre mühendisleri tarafından kapsamlı bir çalışma gerçekleştirilmektedir. Bu sayede tamamen biyolojik ve çevre dostu enzim ve bakteri ürünleri elde edilmiştir. Bu ürünler doğa dostu yapısı ile birlikte doğada tamamen çözülebilmektedir. Ayrıca Mikromat olarak adlandırılan yağ tutucu bakterisi yapıları sayesinde birleşik bir ürün kullanımı elde edilmektedir. Bu ürünler arasında 5 – 10 kilogramlık kovalar ile satın alınabilen Mikromat, toz granül mikroorganizma kültürleri yer almaktadır. Ayrıca Enzimax olarak adlandırılan 20 litre bidonlar ile satılan sıvı katalizör enzim ürünleri yer almaktadır.

Uygulanan Bakterilerin Çalışma Sistemi Nedir?

Yağ tutucu bakterisi ve mikroorganizma kültürü, faydalı bakteri yapısının gelişimi ile birlikte özellikle yağ birikintilerinin biyolojik olarak parçalanmasını sağlamaktadır. Moleküler yapısı bozulan yağ maddesi, artık doğaya zararsız bir şekilde karışabilecek bir sonuç sağlar. Sunulan yağ tutucu bakterisi ürünleri arasında yer alan Mikromat yağ tutucu bakterisi, alkali mikroorganizmalar içerirken patojen bir yapı göstermez. Ayrıca içeriğinde kültür ortamı ile birlikte kalsiyum ve aktif karbon tuzları yer alır. Mikromat ürünü, hızlandırılması ve aktif edilmesi için Enzimax ürünü birlikte kullanılır. İki ürün birlikte kullanıldığında, çok kısa bir sürede yağ dokusu parçalanır. Sonrasında ortaya karbondioksit, su ve zararsız yağ asitleri çıkar. 

Bu ürünlerin kullanılması sırasında katkı sağlayan enzim mutlaka mikroorganizma kültürü ile birlikte kullanılmalıdır. Birlikte kullanıldıklarında çok hızlı bir tepkime oluştururlar ve alt yapıya zarar vermeden çözüm ortaya çıkarırlar. Bu ürün firmamızın detaylı ve uzun yıllar süren çalışmaları sayesinde doğa dostu olarak üretilmiştir. Yani tamamen yerli üretim sağlayan bu yağ tutucu temizliği ürünü, aynı zamanda çok uygun bir fiyat garantisi sağlamaktadır. Özellikle kullanım ile birlikte lavabo tıkanıklık sorununu ortadan kaldırırken, yağ tutucu ve fosseptik çukurlarında kötü gider koku problemini çözülebilir. 

Profesyonel Mikrotalia Çalışma Sistemi

Mikrotalia firması olarak verdiğimiz bu hizmetlerde özellikle düzenli kontroller gerçekleştirmeye de özen gösteriyoruz. Sunduğumuz ürünler ile birlikte her hafta mutfak giderlerinde kontrol gerçekleştiriliyor. Bu sayede gider noktalarında sıkıntı olup olmadığı ve ne kadar temiz bir durumda bulunduğu rahatlıkla görülebiliyor. Ardından yağ tutucu bakterisi ve enzim uygulaması sayesinde ne kadar verim elde edildiği görsel raporlar sayesinde size sunuluyor. 

Mikrotalia olarak bu ürünleri size sumak dışında sağladığımız bu teknik destek sayesinde sadece ürün satışı değil çözüm ortağı olarak hizmet veriyoruz. Firmamızın temel amacı spesifik ve sürekli olarak karşılaştığınız sorunlara hem hızlı hem de geçerli çözümler sunmaktır. Bu çerçevede firmamız her zaman gelişim ve inovasyona önem veren bir yapı ile çalışmalarına devam etmektedir. Firmamız uzun yıllardır enzim ve mikroorganizma kültürleri konusunda yerli üretim gerçekleştirmenin gururunu yaşamaktadır. Bu çalışmalar kapsamında Antalya Akdeniz Üniversitesi ve KOSGEB desteği ile daha da güçlüyüz.

Mikrotalia Maliyet Avantajları

Günümüzde bakteri ve enzim uygulamalarında sürekli değişen fiyatlar ortaya çıkmaktadır. Özellikle birçok firma Türkiye’de ilk olarak sunduğumuz bu hizmeti farklı isimler ve benzer ürünler ile taklit etmeye çalışmaktadır. Hatta çoğu zaman ithal ürünler getirilerek, döviz fiyatları üzerinden satış yapılmaktadır. Ancak firmamız tarafından Antalya merkezli olarak Türkiye’nin ilk ve tek yerli üretimi olan bu malzemeler döviz fiyatlarından etkilenmeden satışa sunulmaktadır. Bu sayede yağ tutucu bakterisi ve yağ tutucu temizlik uygulaması için size avantaj sağlayan bu sistemler en iyi fiyat garantisi ile sağlanmaktadır. 

Bu noktaya kadar bahsedilen tüm sistem ile birlikte kullanılan mikroorganizma kültürleri ve yağ tutucu bakterisi ürünlerin ne kadar önemli bir yapı sağladığı net olarak görülebilir. Amacımız bu biyolojik ürünlerin zararsız şekilde kullanılması ile yerel idarelerin talep ettiği atık su kriterlerinin sağlanmasıdır. Bu sayede işletmeler cezai işlem ile karşılaşmadan pratik ve kurallara uygun bir çözüm elde edebilir. 

Özellikle bahsedilen işletme türlerinde atık kızartma yağlarını bertaraf etmek çok önemli bir nokta oluşturmaktadır. Kullandığınız ürünler yağın parçalanmasına hız kazandırdığı için kanalizasyon, altyapı sistemleri, yağ tutucu, terfi merkezleri ve gider tıkanıklık konularında avantaj sağlamaktadır. Kötü kokuların bulunmadığı, yağ tutucu temizlik işleminin daha kolay olduğu, katılaşma ve taşma problemlerini yaşanmadığı bir tesis elde edilebilir. Birçok noktada yapılan asidik bileşiklerin kullanılması, korozyon oluşturulması veya sıcak su tercih edilmesi hatalarına karşı ürünlerimiz doğal ve kesin çözüm sağlayan bir yapıya sahiptir. 

Ürünlerimizin kullanılması sayesinde tesislerimizde sürdürülebilir turizm kapsamında Yeşil Yıldız etiketi kazanma ihtimaliniz de yer almaktadır.

%d blogcu bunu beğendi: