Yağ tutucu temizliği için bakteri ve enzimlermikrotalia-yağ-parçalayan-toz-bakteri mikrotalia.com

Yağ Tutucu Bakterisi Nedir?

Mikromat yağ tutucu bakterileri / mikroorganizmaları canlı bir kültürdür ve lipolipit bakteri kültürleri içerir. Yağ tutucu bakterisi oksijen ve enzimin yardımıyla yağları parçalamaya başlarlar. Tüketilen yağlar yağ asitleri, gliserol ve alkole dönüşür. Bakteriler daha sonra bu yan ürünleri de tüketmeye başlayarak karbondioksit ve suya dönüştürürler. Böylelikle kötü koku sorununu kaynağında yok eder. Yağlı kanalların, gider ve lavabo tıkanıklık sorununu engeller. Yağ tutucu temizliği ile yağların katılaşmasının önüne geçerler.


Yağ Tutucu Temizliği İçin Bakteri Uygulaması

Günümüzde temizlik açısından çevre sağlığının ve doğanın korunmasını engelleyen önemli zararlı faktörlerden birisi atık yağlar ve yağ tutuculardır. Atık yağlar genellikle yoğun kullanım görülen fabrika, otel, catering ve alışveriş merkezlerinde boru ve gider tıkanıklık olarak ortaya çıkar. Kontrolsüz bir şekilde yağlı kanallardan doğaya salınan atık yağlar; su kaynakları, toprak ve havanın kirlenmemesi gibi birçok zararı oluşturur. Doğal yaşam olumsuz etkilenirken, yağları parçalamak ve yağ tutucu temizliği için yağ tutucu bakterisi uygulamaları yaptırmak kesin ve daha az maliyetli bir çözümdür.

Temel olarak bahsedilen işletme türlerinde bir yağ tutucu sistemi ve altyapı sistemi kurulmuş olmalıdır. Bu sistem kurallar gereği yönetmeliklere bağlı olarak belirlenmiştir. 24 saat boyunca aktif olan bu yağlı kanal sistemlerinde sıklıkla tıkanıklık ve koku gibi problemler ortaya çıkar. İşte bu noktada firmamız sahip olduğu uzmanlık sayesinde bu önemli çevre sorunu için çözümler geliştirmiştir. Bu kapsamda önemli enzim kullanımları ve yararlı bakteri türlerinin tercih edilmesi ile pozitif bir sonuç elde edilerek yağ tutucu temizliği sağlamaktadır.

Mikrotalia hizmetlerinin temelinde yağ tutucular ve fosseptiklerde biriken yağların kanalizasyon yoluyla zararsız olarak uzaklaştırılması bulunmaktadır. Bu çözüm biyolojik ürünlerin tercih edilmesine dayanmaktadır. Yani biyolojik ürün olarak bahsedilen etmenler enzim katkısı ve faydalı bakteri uygulanmalıdır. Yağ tutucu bakterisi, atık yağlar kanalizasyon üzerinden doğaya ulaşmadan ortadan kaldırır. Genellikle yağ tutucu temizliği, terfi temizliği ve gider tıkanıklığı için birçok işletme yerel yönetimler üzerinden vidanjör hizmetleri talep etmektedir.

Yağ Tutucu Bakterisinin Avantajları

Sunduğumuz ürünler öncelikli olarak tamamen insan sağlığına zarar vermeyen doğa dostu bir üründür. Antalya bakteri firmaları arasında önemli tesislere hizmet veren firmamız yerli üretim yapmaktadır. Bu nedenle çok daha uygun bir fiyat sunmaktadır. En önemli ayrıntılardan birisi ise kullanılan bu sistemin güvenli bir yapı oluşturmasıdır. Bu sayede rutin olarak sıkıntılar ile karşılaşmak yerine yağ tutucu temizliği işlemleri düzenli ve pratik bir şekilde gerçekleştirilebilir. 

Firmamızın sunduğu bu hizmet kapsamında çevre mühendisleri tarafından kapsamlı bir çalışma gerçekleştirilmektedir. Bu sayede tamamen biyolojik ve çevre dostu enzim ve bakteri ürünleri elde edilmiştir. Bu ürünler doğa dostu yapısı ile birlikte doğada tamamen çözülebilmektedir. Ayrıca Mikromat olarak adlandırılan yağ tutucu bakterisi yapıları sayesinde birleşik bir ürün kullanımı elde edilmektedir. Bu ürünler arasında 10 kilogramlık kovalar ile satın alınabilen Mikromat, granül bakteri kültürleri yer almaktadır. Ayrıca Enzimax olarak adlandırılan 20 litre bidonlar ile satılan sıvı katalizör enzim ürünleri yer almaktadır.

Uygulanan Bakterilerin Çalışma Sistemi Nedir?

Yağ tutucu bakterisi ve mikroorganizma kültürü, faydalı bakteri yapısının gelişimi ile birlikte özellikle yağ birikintilerinin biyolojik olarak parçalanmasını sağlamaktadır. Moleküler yapısı bozulan atık yağlar, artık doğaya zararsız bir şekilde karışır Sunulan yağ tutucu bakterisi ürünleri arasında yer alan Mikromat yağ tutucu bakterisi, alkali mikroorganizmalar içerirken patojen bir yapı göstermez. Ayrıca içeriğinde kültür ortamı ile birlikte kalsiyum ve aktif karbon tuzları yer alır. Mikromat ürünü, hızlandırılması ve aktif edilmesi için Enzimax ürünü birlikte kullanılır. İki ürün birlikte kullanıldığında, çok kısa bir sürede yağ dokusunu parçalar. Sonrasında ortaya karbondioksit, su ve zararsız yağ asitleri çıkar. 

Bu ürünlerin kullanılması sırasında katkı sağlayan enzim mutlaka mikroorganizma kültürü ile birlikte kullanılmalıdır. Birlikte kullanıldıklarında çok hızlı bir tepkime oluştururlar ve alt yapıya zarar vermeden çözüm ortaya çıkarırlar. Bu ürün firmamızın detaylı ve uzun yıllar süren çalışmaları sayesinde doğa dostu olarak üretilmiştir. Yani tamamen yerli üretim sağlayan bu yağ tutucu temizliği ürünü, aynı zamanda çok uygun bir fiyat garantisi sağlamaktadır. Lavabo tıkanıklık sorununu ortadan kaldırırken, yağ tutucu ve fosseptikte, kötü koku problemini çözmektedir.

Profesyonel Mikrotalia Çalışma Sistemi

Mikrotalia firması olarak verdiğimiz bu hizmetlerde özellikle düzenli kontroller gerçekleştirmeye de özen gösteriyoruz. Sunduğumuz ürünler ile birlikte ay mutfak giderlerinde kontroller gerçekleştiriliyoruz. Ardından yağ tutucu bakterisi ve enzim uygulaması sayesinde ne kadar verim elde edildiği görsel raporlar sayesinde size sunuluyor. 

Mikrotalia sadece ürün satışı değil çözüm ortağı olarak hizmet verir. Temel amacımız spesifik ve sürekli olarak karşılaştığınız sorunlara hem hızlı hem de geçerli çözümler sunmaktır. Her zaman gelişim ve inovasyona önem veren bir yapı ile çalışmalarına devam etmektedir. Firmamız uzun yıllardır enzim ve mikroorganizma kültürleri konusunda yerli üretim gerçekleştirmenin gururunu yaşamaktadır. Bu çalışmalar kapsamında Antalya Akdeniz Üniversitesi ve KOSGEB desteği ile daha da güçlüyüz.

Yağ Tutucu Temizliği İçin Bakterilerin Maliyet Avantajları

Günümüzde bakteri ve enzim uygulamalarında sürekli değişen fiyatlar ortaya çıkmaktadır. Özellikle birçok firma sunduğumuz bu hizmeti farklı isimler ve benzer ürünler ile taklit etmeye çalışmaktadır. Hatta çoğu zaman ithal ürünler getirilerek, döviz fiyatları üzerinden satış yapılmaktadır. Antalya merkezli Mikrotalia, yağ tutucu bakterisi ve yağ tutucu temizliği uygulaması için size en iyi fiyat garantisinin sözünü vermektedir.

Bu noktaya kadar bahsedilen tüm sistem ile birlikte kullanılan mikroorganizma kültürleri ve yağ tutucu bakterisi ürünlerin ne kadar önemli bir yapı sağladığı net olarak görülür. Amacımız, yerel su idarelerin talep ettiği atık su kriterlerinin sağlanmasıdır. Bu sayede işletmeler cezai işlem ile karşılaşmadan pratik ve kurallara uygun bir çözüm elde eder. 

Özellikle bahsedilen işletme türlerinde atık kızartma yağlarını bertaraf etmek çok önemli bir nokta oluşturmaktadır. Ürünlerimiz, yağın parçalanmasına hızlandırdığı için yağ tutucu, terfi merkezleri ve gider tıkanıklık konularında avantaj sağlamaktadır. Kötü kokuların bulunmadığı, yağ tutucu temizliği işleminin daha kolay olduğu, katılaşma ve taşma problemlerini yaşanmadığı bir tesis elde edilebilir. Ürünlerimiz doğal ve kesin çözüm sağlayan bir yapıya sahiptir. 

Vidanjöre Karşı Nasıl Fayda Sağlamaktadır?

Su idaresi gibi kurumlar tarafından sağlanan vidanjör hizmetleri özel bir çalışma sistemi gerektirir. Bu araçlar kanal, yağ tutucu, terfi ve kanalizasyon tıkanması gibi noktalarda atık çekme işlemi gerçekleştirir. Yoğun su basıncı kullanılması sayesinde tıkanıklığın açılması sağlanır. Vidanjör, emiş sağlamak için santrifüj, pompa, atık depolama tankı ve emme borusu yer alır.

Çalışma mantığında tıkanıklık bulunan kanal içine emme borusu ulaştırılarak, sıvı ile temas sağlanır. Sonrasında santrifüj yöntemi ile pompanın emiş gücünden faydalanarak atık su geçici tanklara depolar. Toplanan bu atık su şehir kanalizasyon hattına veya şehir dışındaki atık su boşaltım alanlarına ulaştırır. 

Bahsedilen bu sistemin kullanılması ile geçici süreli çözüm sağlar. Ancak bu çözüm özellikle vidanjör fiyatları açısından yüksek maliyetler oluşturmaktadır. Çözüm için vidanjör kullanılması yerine alternatif bir yöntem tercih edilebilir. İşte bu alternatif yöntem için firmamız tarafından sağlanan yağ tutucu bakterisi gibi biyolojik ürünler tercih edilebilir. 

yağ tutucu temizlik seti bakteri enzim